>

Değirmenci, Silivri SİAD buluşması

Değirmenci, Silivri SİAD buluşması

DSP Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, Silivri SİAD’ı ziyaret etti. Başkan adayı Değirmenci, çiftçiye ve sanayiciye destek olacaklarını sorunların çözüleceğini vurguladı.

Demokratik Sol Parti Silivri Belediye Başkan Adayı Selami Değirmenci, bugün ekibiyle birlikte Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Hakan Kocabaş’ın ve dernek üyelerinin karşıladığı Başkan Adayı Değirmenci, seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sanayicilerin sorunlarını anlatan Dernek Başkanı Hakan Kocabaş, “Alt yapı sorunlarımız çok fazla, birçok sorunlarımız var. Siyasetle iç içe olmamız gerekiyor ama dışında da durmamız gerekiyor. Sizin partiniz içerisinde üyemiz olan iki meclis üyesi adayının olmasından mutluluk duyuyoruz. Seçilmeniz durumunda belediye arasında irtibat sağlanacaktır.
Bizim bir sıkıntımızda 1970’li yıllarda işveren ile sanayici arasında bir çatışma söz konusuydu. Bu dönemde de bazen bunları görüyoruz. Bu konuda yine iş birliği yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu dönemde sanayici ve iş adamımızı birlikte ayakta tutmalıyız” dedi.

İSTİHDAM SORUNU EN ÖNEMLİ PROJELERİMİZDEN BİRİ”
Sanayicilerle buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Değirmenci, “Biz bir ihtiyacımız olduğunda Büyükşehir’e giderdik, bakanlıklara giderdik. Eğer siz kibir abidesi olursanız, hiçbir şey yapamazsınız. Kendiniz için bir şey isteyemezsiniz ama sorumluluk aldığınız kente bir şey isteyebilirsiniz. Sayın Belediye Başkanımızın 10 yıl önce başlattığı kariyer istihdam ofisini çok doğru bir girişim olarak buluyorum. Onun çok daha geliştirilerek çalışmalar yapılması taraftarıyım. Bu sıkıntılar hala devam ediyorsa, o ofis istenilen verimde çalışmıyor demektir. Hangi kurumun hangi elemana ihtiyacı varsa, eğitilerek ve ikna edilerek gerçekleştirilmesi gerekiyor. İstihdam sorunu bizim en önemli projelerimizden birisi.

SORUNLARI ERTELEMEDEN ÇÖZMEMİZ GEREKİYOR”
Bu bölge sanayi bölgesi çok fazla sorunlar var. Bunların sürekli denetlenmesi lazım. Oluşturulacak bir komite ile sizin sorunlarınızın ertelemeden çözmemiz gerekiyor. Yeni sanayi alanlarına ihtiyaç var mı? Şuan ki alan iyi kullanılırsa, başka alanda plan değişikliği yaptılar. Onu tekrar sanayi alanı yaparsak bize uzun yıllar yeter.

“OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
Otopark problemini çözmeden, kent içi trafiği düzene koyamayız. Şimdi yeşil alan yapılan yer 9 yıldır otopark için bekletildi. 7-8 ay önce de park yapılması karar kılındı ve yapıldı. Orasının durumunun ne olduğu belli. Zeminin ne kadar bozuk olduğunun bir önemi yok. Nitekim, buraya yapılamaz diyen arkadaşımız proje toplantısında aynı yerde tekrar katlı otopark projesini sundu. Önümüzdeki dönemki projeler arasında var. Kendi içinde karşı ama şuanda yapılabilecek en iyi yer orası. 4 kata çıkartılıp, yapılmalı” şeklinde konuştu.

“ÜRETİCİNİN KAZANMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
Projelerini tek tek sanayicilere anlatan Değirmenci, “Tarım sit alanı ilan ettim diyor. Ben kesinlikle karşıyım. Sit alanı ilan edilerek, oradaki insanların bütün mal varlığını yok etmek çok anlamsız geliyor. Bütün değerler yarıya düştü. Lavanta kolonyalar dağıtılıyor, belediyenin ürünleri ve medyatiklik için bu şekilde yok ediliyor. Çiftçiye destek gerçek anlamda olur. Biz kooperatifçiliğe inanıyoruz. Toplu üretim yapılıp, maliyetleri düşüreceğiz. Seracılığın, hayvancılığın burada çok yaygın bir şekilde yapılabilir. O ürünlerin değerlenmesi için mutlak suretle satış kooperatifi kurulmalı. Yurt içi ve yurt dışında satmalıyız. Üreticinin kazanmasını sağlayacağız” dedi.

Toplantı, Dernek Başkanı Hakan Kocabaş’ın bugün doğum günü olan Selami Değirmenci’ye sürpriz yaparak pasta kesmesinin ardından son buldu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sizde Yorum Yapın... SESSİZ KALMAYIN!!!


Yukarı Çık
%d blogcu bunu beğendi: